• SZKOŁA PRZETRWANIA

  Grupom w każdym wieku proponujemy poznanie tajników radzenia sobie  w trudnych, nieoczekiwanych warunkach. Szkoła survivalu uczy samodyscypliny i pokory. Jest to idealna metoda na doskonalenie  zaradności życiowej i sprytu. Grupowe wypady survivalowe scalają jej członków, zmuszają do współdziałania i podnoszą jakość wykonywanych czynności. Uczą także zaufania i odpowiedzialności. W programie szkolenia m.in.:

   

    

  Teoria survivalu: porozmawiamy o tym, skąd się survival wziął, co on oznacza dla różnych ludzi i jak „bawić się’  

  w szkołę przetrwania bezpiecznie.

  Psychologia i fizjologia survivalu: dowiemy się jak reaguje nasze ciało na różne czynniki zewnętrzne, jak sobie radzić w trudnej sytuacji oraz czy łatwiej przetrwać samemu czy w grupie.

  Leśna kuchnia: nauczymy się rozpalać ogień bez zapałek, zdobywać i uzdatniać wodę, spróbujemy własnoręcznie przygotowanych potraw z mięsa czy roślin..

  Biwakowanie: nauczymy się budować szałasy i bazy biwakowe oraz jak z różnych dostępnych materiałów wykonamy przydatne w terenie narzędzia

  Pokonywanie terenu: bagna, urwiska czy zbiorniki wodne przestaną być dla nas przeszkodą w dotarciu do celu.

  Terenoznawstwo: znajomość GPS, mapy, kompasu oraz bardziej prymitywnych technik orientacji w terenie pozwoli nam znaleźć najlepszą drogę.

  Meteorologia: prawidłowe przewidywanie pogody i znajomość zjawisk atmosferycznych umożliwi nam zawczasu uniknięcie zmoczenia czy wychłodzenia organizmu.

  Znajomość podstaw pierwszej pomocy jest nieoceniona w przypadku urazu czy kontuzji.

  Poza tym: poznamy wiele gadżetów survivalowych, dowiemy się jak dobrać odpowiedni sprzęt do wypraw, jak bezpiecznie i zgodnie z zasadami przeżyć Wielką Przygodę w terenie, postrzelamy z łuków, poćwiczymy równowagę na linach i wiele, wiele innych